Оренда державної нерухомості в Україні через Прозорро.Продажі


Через систему електронних відкритих торгів Прозорро.Продажі можна не тільки придбати державне майно, але й орендувати його. В цій торговій системі передбачена можливість підписання електронних договорів оренди та продовження строку їх дії. Тут можуть оголошуватися аукціони відкритого типу на передачу майна в оренду або на його продаж. Також є можливість продовжити термін дії договору оренди.

Що можна орендувати в системі Прозорро? Тут можна знайти лоти щодо здачі в оренду такого майна:

  • житлової нерухомості (будинків, приміщень);
  • нерухомості нежитлового типу (комерційної, промислової, складської);
  • гаражів, автомобільних стоянок, тощо;
  • транспортних засобів (легкових чи вантажних автомобілів, техніки спеціального призначення та інше);
  • обладнання та устаткування;
  • земельних ділянок та багато іншого.

Здавати майно в оренду тут можуть органи місцевого самоврядування, державні та комунальні підприємства, а також Фонд держмайна України. В свою чергу отримати майно в оренду можуть фізичні та юридичні особи.

Чому держава здає майно в оренду? На багатьох підприємствах державної форми власності наразі є приміщення, що тимчасово не використовуються, але їх потрібно обслуговувати: опалювати, прибирати, проводити ремонт та інше. Все це вимагає коштів на утримання таких будівель чи приміщень, тому значно вигідніше здати це майно в оренду.

Як продаж держмайна, так і його оренда, згідно чинного українського законодавства, повинна здійснюватися через відкриті електронні торги Прозорро, що проводяться на спеціальних торгівельних майданчиках. Дізнатися більше цікавої інформації щодо оренди та продажу нерухомості в Україні можна тут www.uub.com.ua/prozorro/sale/orenda-neruhomosti/.

Завдяки вільній оренді нерухомості вдалося отримати багато переваг. По-перше, тепер придбати права оренди на цікавий державний об’єкт може будь-яке підприємство чи фізична особа. По-друге, держава може слідкувати за усім майном, що здається в оренду. Тепер посадовці не зможуть користуватися своїм службовим становищем, щоб здавати в оренду будівлі та приміщення на основі хабарництва та змов. Ринок оренди державної та комунальної нерухомості в Україні відтепер став прозорим та відкритим. Для того, щоб орендувати майно, необхідно спочатку обрати торгівельний майданчик та створити на ньому особистий кабінет.