Як швидко та вигідно продати дуб-кругляк в Україні


У 2020 році був запущений механізм, за допомогою якого з’явилася можливість продавати дуб-кругляк швидко, на вигідних умовах через електронні майданчики системи Прозорро. Продаж через публічні аукціони зробив процедуру максимально прозорою та безпечною, що не могло не зацікавити споживачів деревини зі всієї України. Перехід до електронних аукціонів обумовлений зростанням махінацій у сфері продажу необробленої деревини. Також забезпечується ефективність, прозорість і відкритість проведення торгів. Більше інформації про лоти, ціни, особливості продаж через онлайн аукціони можна отримати за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodat-dub-kruglyak-u-zhtomri-na-prozoroprodazhi/.

Яка деревина реалізується через систему Prozorro

Згідно з чинним законодавством України, через публічні аукціони системи Прозоро повинні вести торги великі лісгоспи, щорічний об’єм реалізації яких перевищує 10 млн гривень. На електронні майданчики виставляються лоти, вартість яких перевищує 200 тис. гривень, а об’єм – 150 кубометрів.

Але є декілька винятків:

  • деревина для потреб ЗСУ;
  • деревина для потреб національної безпеки;
  • деревина для приватних осіб;
  • закупівля, пов’язана зі стихійним лихом або надзвичайним станом.

В основному в країні здійснюється заготівля лісу-кругляка хвойних порід, який застосовується в деревообробній галузі, будівельних роботах. Також попитом користується дуб кругляк. Знайти покупця такого матеріалу нескладно. Достатньо зареєструватись на електронному майданчику та розмістити лот.  

Чому все більше угод укладаються через Прозорро

Продаж деревини через прямі угоди супроводжується певними ризиками. В першу чергу це ризик зіткнутись з недобросовісними контрагентами, зловживаннями та нечесними умовами. При торгівлі через Прозоро такі ризики виключаються. 

Для продавців – це додаткова можливість вийти на нові ринки. Вони не прив’язуються до певного регіону та можуть вести торги по всій території України. Кожен з покупців пропоную свою ціну. При цьому цінові пропозиції повністю анонімні, що виключає ризик зловживань. В останній час на електронних майданчиках Prozorro.Sale реєструється все більше переробних підприємств, з якими продавець може підписати довгострокові контракти.